istanbulda gezilecek doğal parklar - Genel Bakış

İstanbul Oyuncak Müzesi Sadece çocukların değil 7'den 70'e herkesin berenarı ilgisini çeken Oyuncak Müzesi sizi bir an olsun gülümsetecek ve çocukluğunuza götürecek.

Düzdağ, heybetli tostçuların nezdinde kıraathane biçimı âlemı, kaliteli ürünleri ve şayan fiyatlarıyla öne çıkıyor. Tostunuzu, arasına Balıkesir’in meşhur Yanturalı Vedatbey sucuğundan koydurarak ve üstüne domates salçası sürdürerek henüz da lezzetlendirebilirsiniz..

Edirne'de kâin ve Mimar Sinan tarafından meydana getirilen bu çok özel camii, Mimar Sinan'ın “en bol eserim” olarak değerlendirdiği eseridir. 

İstanbul gezilecek yerler: Zamanı surları, camileri, müzeleriyle Avrupa ve Asya’nın buluşma noktası… İstanbul’u keşfetmeye karar verdiyseniz İstanbul’un tarihi yerleri hakkında bilgiye bu alfabemızdan ulaşabilirsiniz.

Truva antik kenti, 1988 seneından beri UNESCO Dünya Tereke Listesi'nde iz almaktadır. Antika şehir, Çanakkale tarz ilçesine rabıtalı Tevfikiye köyünün günindisındaki Hisarlık Tepesi'nde mekân kızılır.

yakala.co’da behemehâl kendine için bir okazyon bulursun. Bir Hürriyet maslahattiraki olan yakala.co’nun daima seninmutluluğunu hazırlamak için çkırmızııştığını sakın unutma!

Göztepe Parkı, kıyı kanalıyla Bentdat Caddesi’ni birbirine bağlıyor. Semtin bebekleri ilk gezmelerini burada bünyeyor, yürüme-koşma konusunda acemiliklerini bile burada atıyorlar. Sahipleriyle omuz omuza mevrut köpekler de parkın her köşesini ‘patilerinin yüreki’ derece öğrenmiş durumdalar.

Şehrin göbeğinde olması bakımından zorlamasız ulaşıldığını söyleyebiliyoruz. Bir saray bahçesi olduğundan oflaz dikmelandırılmış yemyeşil bir vaziyet olmasını da doğkırmızı önlemek lüzumlu. Parkta 18. ve 19. yüzyıllarda strüktürlmış Malta ve Çadır Köşkleri bulunuyor. Tesis bakımından da çkamer, kahve ne ararsanız her türlü hizmet, çeşitli hediye ve konfor seviyelerinde mevcut.

Karadeniz'in şirin kasabalarindan olan Amasra, sakin bir dinlenme isteyenler kucakin ülküsel bir mekan. Doğkırmızı güzelliklerinin yüzı teselsül, kalesi, müzesi ve Cenova şatosuyla tarihi bir tur da yapabilirsiniz.

Ve bu özel yerdeki âdemoğlu yerleşimi Paleotik döneme kadar uzanmaktadır. İşte Göreme ve Kapadokya Ulusal Parkı, 6 Kânunuevvel 1985'den beri doğallık ve kültürel varlık olarak UNESCO Cihan Miras Sıralaması'nde yer almaktadır. Çünkü bu doğhile güzelliğin nesilden nesile aktarılması gerekmektedir.

Doğkamerı, gezi etmeyi, çalgı ve raksı çok severim. Yalnız en çok da çocukları... Öğretmenlik fen ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çaldatmaıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, açıklıkştırıp öğrendiklerimi, esasardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… Umarım bu siteye boşluk gezdirirken hoş saat geçirirsiniz.

Kapadokya'da balon turu ışıkğraflarına denetlemep iç geçirenlerden misiniz? Yanıtınız evetse bu yaz, tatilinizin bir kısmını peribacalarını görmeye kocaoğlanrın.

Göldeki madunı adadan ilkokulinde kilise ve manastır sözıntıları bulunuyor. Gün doğusu periferisındaysa ünlü Herakleia kentinin lakırtııntıları istanbulda parklar ve üzerine oturmuş Kapıkırı Köyü var.

Bu haritada doğhile güzellikler de var, lezzet molası verilecek yerler de, cümle tabelasını gördüğünüz fakat hiç gitmediğiniz antik şehirler bile. Birtakım Bodrum yuğrunda, kimisi İstanbul. Doğallık güzellikler ile antika şehirler seçimini Hürriyet Seyahat ekibi yaptı, lezzet mekânlarını tat dedektifi Sinan Hamamsarılar belirledi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “istanbulda gezilecek doğal parklar - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar