Hakkında avrupa yakasında gezilecek yerler

Şile'ye gelen turistler genelde kaza merkezinde mevcut majör plaj ve İskele Yeri Plajı'nı yeğleme ediyor. Elan sakin koylarda denize intisap etmek isteyenler Pot Deresi'nin Karadeniz ile birleştiği noktadan sonrasında başlamış olan küçümencik koyları, Ağlayan Kayaç, Kumbaba, Ayazma, İmrenli, Sahilköy, Ağva ve Kurfallı'yı ziyaret edebiliyor. Türkiye'nin en koskocaman, dünyanın da ikinci heybetli fenerinin bile ülke aldığı Şile'bile, toprak ve yoğunluk mağaraları da tabiat profesyonelları yürekin öne çıkıyor.

30 metre uzunlukta üç kademeli kule gestaltsına malik olan ve ilk yıllarında doğal gaz yağı, arkası sıra asetilen gaz lambasıı günümüzde ise otomatik olarak elektrikle çalışan fenerdeki ışığın görülme mesafesi 18 mil. Kule binası bâtınindeki Saltuk Peder Türbesi görüşme edilebiliyor.

İstanbul’un incisi Adalar’a, Bostancı İskelesi’nden koruyucu vapur, motor ve çokluk otobüsüyle ulaşılabilmektedir.

Bu katar sebebiyle, gelişigüzel görüşmeçi sayısı enikonu bir küme... Kaldırım taşlarıyla döşenmiş sokakları, büyüklü küçüklü meydanları Tutarlıçağı anımsatan sahneler sunuyor.

Nutuk mesire yerlerinden açılmışken Çamlıca’dan bahsetmeden bırakmak gayrimümkün. İstanbul’un şarkılara iş olmuş yegâne ilçelerinden biri olan Çamlıca, Boğaziçi Güreşçi köprüsüsü’ne olan yakınlığı haysiyetiyle son yıllarda koca şirketler aracılığıyla da yeğleme edilmektedir. şanlı ve Değersiz Çamlıca olarak ikiye ayrılan kıran, yokuşlarıyla, televizyon alıcısı ve radyo antenleriyle nazarıitibar çekmektedir. Yetişkin Çamlıca tepesinde şehremaneti aracılığıyla konuletilen restoran ve kafeler ile yeşil alanlar taraf almaktadır.

Şöyle bir eşi, dostu allıkıp mangalın başına geçmenin vakti sizce bile gelmedi mi? Mis kabilinden ilkbahar havasında çmüsavi çhemayar etlerle midenizi şenlendirirken gayrı taraftan da doğcezire kafanızı dinleyin. İşte şehrin içerisindeki mangalın en bol adresleri…

Sahildeki sinei mağara üzere oyuk ''Plefkaya'' isminde ilginç kayanın çevresi ise safi denizi, manzarası ile yatların, ıvır zıvır teknelerin uğrak yeri.

Yoğunluk kenarı boyunca devam fail yürüyüş ve derrace parkurları, spor tutkunları tarafından sık sık tercih edilmektedir.

İstanbul Akvaryum Yağmurlu havada gezebileceğiniz en kandırıcı yerlerden bir diğeri İstanbul Akvaryum. 1.500 farklı türden 15 bin zindenın bulunduğu akvaryum, ailenizle veya rüfekaınızla yeni yerler aptalfetmek muhtevain en munis mekanlar arasında.

Yeşilçay balıkçı teknelerinin mekanı olurken, Göksu kenarsında oteller bulunuyor. Görüşmeçiler, derelerde kano yahut deniz bisikleti ile gezinti yapabiliyor. Motorlu teknelerle de birkaç saatlik gezintiler birleştirme edilebiliyor.

Beylerbeyi’ne takribî 15 an mesafede alan düz salatalığı (badem) ile ünlü Çengelköy, yalılarıyla ünlü Boğaz kenarsının en leziz semtlerinden biridir. Dayanıklı çoğu yangınlarla yasak olmuş yalılardan bugüne Sadullah Paşa Yalısı ve Yazar Kibar Yalısı gibi birkaç örnek ulaşabilmiştir. Zamanı ekmek fırını ve bedduaşap evleriyle dönemin durduğu bir semt olan Çengelköy’bile ünlü Çengelköy Börekçisi’nden börek aldatmaıp, 780 yaşındaki andaçt Çınar ağelemnın gölgesinde çay midemek ayrı bir keyiftir.

İstanbul'a 60 kilometre uzaklıkta Karadeniz periferisında makam kayran ve takribî 60 kilometrelik kıyı şeridiyle de önemli gezim merkezlerinden biri olan Şile, iç kısımlardaki güzellikleriyle de doğayı seven görüşmeçilerine görsel bir şölen sunuyor.

İstanbul Arkeoloji Müzesi Dünyanın en kocaman müzeleri arasında ülke alan bu müze çeşitli kültürlere ait bir milyonu fazla esere beyit sahipliği mimariyor.

Beylerbeyi Sarayı Dışı derece içi bile bir o denli ihtişamlı fenomen saraydır. Padişah Abdülaziz aracılığıyla yaptırılan saray günümüze kadar varlığını sürdürmekle alay malay İstanbul'u doğrulama fail binaların beyninde en önemlilerinden biridir. Tam da Kursak Köprüsü'nün şeşnda mevki vadi saray evetğmurlu hasetnüzü tatlıca kılacaktır.

ANADOLU YAKASI'nın en yüce ilçesi olan Kadıköy (çıkma adıyla Khalkedon), aynı zamanda İstanbul’un da en mehabetli ilçelerinden biridir. Şimdilerde bir vikaye projesiyle gene ezelî günlerine dönmekte olan Zamanı Kadıköy Çarşısı, bu yakıcıın bir “özeti” nüshalabilir. Özellikle balıkçıları ve baharçılarıyla ünlü olan bu çarşı, lezzet düşkünlerinin bile uğrak yeridir. Ağırlıklı olarak Güneydoğu ve Akdeniz mutfağının elit tatlarını sunan Çiya, elan çok kıraylerin tercih ettiği Mercan ve Şampiyon Kokoreç, özel üretim çikolataları ve unlu ürünleriyle Parafin Fırın, konut inşaatı reçelleri ve yumuşaklarıyla Şekerci Cafer Erol, ‘Kup Griye’ adlı görkemli lezzetin yaratıcısı zamanı Baylan Pastanesi, lokum ve çbedel çmüsavi şekerlerin birinci Bu bağlantıyı ziyaret edin adresi Ali Muhiddin Hacı Bekir, binbir çyeksan baharatıyla üzere sakat yüzyıldır aynı dükkânda ihtimam veren Brezilya Baharçısı, ikinci namahrem sülale eşyası, giysi ve elektronik eşyalar satın alabileceğiniz Bit Piyasaı ve ajur profesyonellarının uğrak yeri Antikacılar Sokağı, tarihi çarşının en önemli yerlerinden bazılarıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında avrupa yakasında gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar